۱۴۰۲ چهارشنبه ۵ مهر
Wednesday, September 27, 2023
سال 1402 مهار تورم و رشد تولید
جستجو
15
اسفند
1400
فراخوان پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1402-1401 دانشگاه تربت حیدریه
دانشگاه تربت‌حیدریه بر اساس آیین‌نامه‌ی «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره‌ی تحصیلی کارشناسی ارشد» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به‌منظور حمایت از استعدادهای برتر دانشگاهی، از بین دانشجویان ممتاز سال آخر دوره‌ی کارشناسی ورودی 1397 دانشگاه‌های مشمول این فراخوان دانشجو می‌پذیرد.
 
* رشته‌های تحصیلی قابل پذیرش از طریق استعدادهای درخشان (بدون آزمون) مقطع کارشناسی ارشد:
مهندسی کامپیوتر-گرایش نرم افزار
مهندسی مکانیک -گرایش طراحی کاربردی
مهندسی عمران-گرایش سازه
مهندسی علوم باغبانی- گرایش گیاهان دارویی
مهندسی علوم باغبانی- گرایش محصولات گلخانه ای
مهندسی اگرواکولوژی
اقتصاد کشاورزی- گرایش سیاست و توسعه کشاورزی
علوم و مهندسی آبخیز- گرایش حفاظت آب و خاک
علوم و مهندسی مرتع- گرایش گیاهان دارویی و صنعتی
 
 
الف) شرایط عمومی لازم برای ارائه‌ی درخواست:
1) دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن سه‌چهارم واحدهای درسی مصوب شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، تا پایان نیم‌سال ششم (و یا تابستان متصل به آن) به لحاظ میانگین کل نمرات جزء 15 درصد برتر (و درصورت عدم درخواست ایشان، جزو 25 درصد برتر) دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.
تبصره 1: چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ای تکمیل نشد، صرفاً دانشجویان دانشگاه تربت‌حیدریه که به لحاظ میانگین کل نمرات جزء ده درصد برتر بعدی دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار گیرند، می‌توانند جایگزین شوند. بر این اساس، دانشجویان دانشگاه تربت‌حیدریه که به لحاظ میانگین کل نمرات جزء 25 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود قرار گیرند، نیز می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.
تبصره 2: صرفاً در فرایند پذیرش بدون آزمون سال تحصیلی 1402-1401، به دلیل چالش‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، کسر حداکثر 4 واحد از مجموع سه‌چهارم واحدهای درسی قابل‌قبول است.
تبصره 3: دانشجویان کارشناسی دوره‌های مجازی، نیمه‌حضوری یا غیرحضوری، پردیس بین‌الملل، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، مؤسسات آموزش عالی آزاد، مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌های جامع علمی-کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی، و پذیرفته‌شدگان کارشناسی با سوابق تحصیلی، پذیرفته‌شدگان آزمون‌های اختصاصی (داخلی) و نیز دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی و نیز دانش‌آموختگان کارشناسی دانشگاه‌های خارج کشور مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه نمی‌باشند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد.
تبصره 4: مطابق آیین‌نامه ابلاغی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، اتباع غیرایرانی مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.
 
2) دانشجویان لازم است حداکثر در مدت 8 نیم‌سال تحصیلی دانش‌آموخته شوند.
تبصره 5: برای دانشجویان تحصیل هم‌زمان، مدت مجاز حداکثر 10 نیم‌سال تحصیلی است. برای دانشجویانی که تغییر رشته داده‌اند، مدت مجاز حداکثر 9 نیم‌سال تحصیلی است.
تبصره 6: سنوات مجاز دانشجویان شرکت‌کننده در طرح کارورزی، به‌تناسب طول دوره کارورزی (3 تا 12 ماه)، حداکثر تا 10 نیم‌سال قابل افزایش است. مثال: برای دانشجویی که تا 6 ماه در طرح کارورزی حضور داشته است، سنوات مجاز 9 نیم‌سال و برای دانشجویی که بیش از 6 ماه تا 12 ماه در طرح کارورزی حضور داشته است، سنوات مجاز 10 نیم‌سال در نظر گرفته می‌شود.
 
3) پذیرش برای دانشجویان سال آخر تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته و صرفاً برای یک‌بار امکان‌پذیر است.
تبصره 7: دانش‌آموختگان ورودی بهمن 1396 به شرط دانش‌آموختگی در 8 نیم‌سال می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.
تبصره 8: دانش‌آموختگی در مقطع کارشناسی تا پایان شهریورماه 1400، قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد الزامی است.
تبصره 9: دانشگاه اختیار دارد داوطلبانی را که در طول 6 نیم‌سال دانش‌آموخته می‌شوند و به لحاظ میانگین کل نمرات در مقایسه با میانگین کل 8 نیم‌سال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء 15 درصد برتر قرار می‌گیرند، به‌صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش کند. درخواست داوطلبان مذکور بعد از دانش‌آموختگی بررسی خواهد شد (ویژه دانشجویان ورودی 97).
 
ب) شرایط اختصاصی:
1) بررسی سوابق تحصیلی و ریزنمرات دوره کارشناسی توسط گروه آموزشی مربوطه و پذیرش توسط گروه
 
پ) تذکرات مهم:
1) درخواست داوطلبان دارای شرایط عمومی پذیرش همراه با سوابق آموزشی و پژوهشی ایشان پس از بررسی در حوزه آموزشی دانشگاه، به دانشکده‌های مربوطه ارجاع داده می‌شود. دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی می‌توانند پس از بررسی اولیه، داوطلبان واجد شرایط را برای پذیرش معرفی نمایند.
2) دارا بودن حداقل شرایط عمومی و اختصاصی مذکور به‌هیچ‌عنوان به‌منزله‌ی پذیرش نهایی داوطلب نیست و پذیرش نهایی منوط به پذیرش در گروه مربوطه و در نهایت تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. بنابراین به داوطلبان توصیه می‌شود مراحل و پیش¬نیازهای آزمون عادی ورود به دوره‌ی کارشناسی ارشد را نیز دنبال نمایند.
3) داوطلبان لازم است در صورت داشتن شرایط حداقلی مذکور، نسبت به تکمیل دقیق فرم و ارسال مدارک به آدرس پست الکترونیکی حوزه آموزشی دانشگاه اقدام نمایند. در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی داوطلب در هر مرحله از ثبت‌نام و یا تحصیل، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن بر عهده‌ی داوطلب خواهد بود.
4) دانشجویان دانشگاه تربت‌حیدریه نیازی به تکمیل و بارگذاری فرم رتبه-معدل ندارند؛ اما ارسال ریزنمرات و هر نوع مدرک دیگر که نشان‌دهنده افتخارات ایشان است، لازم است. این دانشجویان می‌توانند وضعیت رتبه خود در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی را از آموزش دانشگاه استعلام نمایند و چنانچه خود را واجد شرایط مندرج در فراخوان می‌دانند (قرار گرفتن جزء 15 درصد یا 25 درصد برتر)، ثبت‌نام نمایند. 
5) تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به‌هیچ‌عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.
6) دانشجویان داوطلب پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد، چنانچه تا پایان شهریورماه 1400 دانش‌آموخته نگردند، قبولی آن‌ها منتفی خواهد شد.
7) مدارک داوطلبانی که در مهلت مقرر ارسال نشده باشد و یا مدارک ارسال‌شده (اسکن شده) آن‌ها خوانا نباشد، بررسی نخواهد شد.
 
ت) نحوه‌ی ثبت‌نام
داوطلبان می‌توانند از تاریخ 24 خرداد الی 31 مردادماه 1401 از طریق پست الکترونیکی حوزه آموزشی دانشگاه اقدام به ثبت‌نام اولیه نمایند. لطفاً آئین‌نامه‌ها و شرایط ثبت‌نام را به‌دقت مطالعه و پیش از ثبت‌نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل فرمائید.
- آدرس پست الکترونیک حوزه آموزشی دانشگاه: amuzesh@torbath.ac.ir
 
ث) مدارک مورد نیاز:
الزامی:
1- تصویر عکس پرسنلی (الزامی)
2- تصویر کارت ملی (الزامی)
3- آخرین ریزنمرات دوره‌ی کارشناسی (الزامی)
4- گواهی رتبه و معدل از آموزش دانشگاه محل تحصیل ویژه داوطلبان سایر دانشگاه‌ها (مطابق فرم خام گواهی رتبه-معدل)
اختیاری:
5- یک نسخه خلاصه‌ی سوابق آموزشی و پژوهشی (رزومه علمی)
6- توصیه‌نامه از استاد(ان) دانشگاه
7- گواهی رتبه برتر در کنکور کارشناسی
8- گواهی برگزیدگی در المپیاد علمی-دانشجویی کشوری
9- گواهی برگزیدگی در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی و داخلی یا گواهی جوایز معتبر
10- گواهی دانشجوی ممتاز
11- گواهی دانشجوی نمونه کشوری
12- مقالات منتشرشده در مجلات و یا نامه‌ی پذیرش مقالات
13- مقالات ارائه‌شده در کنفرانس‌های معتبر بین‌المللی و داخلی به همراه گواهی شرکت در کنفرانس
14- گواهی خاتمه‌ی طرح‌های پژوهشی
15- گواهی ثبت اختراع به همراه تأییدیه‌ی علمی یا گواهی ثبت شرکت دانش‌بنیان
16- تصویر جلد کتاب و صفحه اطلاعات انتشار کتاب
توجه: تمامی مدارک فوق می‌بایست درون یک فایل فشرده‌شده به آدرس پست الکترونیک مورد اشاره ارسال گردند.
 
معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه


  تعداد بازدید:
  325
  نویسنده:
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  سایر خبرها
  Powered by DorsaPortal