۱۴۰۳ جمعه ۵ مرداد
Friday, July 26, 2024
سال جهش تولید با مشارکت مردم
جستجو
نشریات دانشگاهی

دانشجویان می توانند در محدوده ی دانشگاه و با رعایت ضوابط، فعالیت مطبوعاتی داشته باشند.
کلیه نشریاتی که به صورت ادواری، گاهنامه یا تک شماره، نیز نشریات الکترونیکی که به نام ثابت و تاریخ نشر در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی، اقتصادی ،هنری، ادبی و ورزشی توسط هر یک از دانشجویان، تشکل ها و نهادهای دانشگاهی، استادان و اعضای هیئت علمی یا گروهی از ایشان در دانشگاهها منتشر و در محدوده دانشگاهها توزیع می شوند، نشریه دانشگاهی محسوب می شوند.
نحوه صدور مجوز، رسیدگی به شکایات و تخلفات نشریات دانشگاهی طبق « دستورالعمل ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی » که شرح مختصری از آن ذیلا ارائه می گردد صورت می گیرد.
کمیته ناظر بر نشریات
کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی پس از بررسی تقاضای دانشجویان اقدام به صدور مجوز می نماید. کمیته ناظر بر نشریات مرکب از افراد زیر و دبیرخانه آن در مدیریت فرهنگی و فوق برنامه مستقر است.
1- معاون دانشجویی فرهنگی مجتمع (رئیس کمیته )
2- نماینده تام الاختیار و دائم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مجتمع
3- یک حقوق دان به انتخاب رئیس مجتمع
4- سه نفر عضو هیأت علمی مجتمع به انتخاب شورای فرهنگی
5- مدیر امور فرهنگی مجتمع (دبیر کمیته )
6-سه نفر از مدیران مسئول نشریات دانشگاهی به انتخاب  مدیران مسئول نشریات مجتمع از طریق برگزاری انتخابات که یک نفر از ایشان عضو علی البدل محسوب می شود.
نظارت بر عملکرد نشریات و رسیدگی به تخلفات و شکایات نشریات دانشگاهی نیز بر عهده کمیته ناظر بر نشریات  دانشگاهی می باشد.
لازم به ذکر است نشریاتی که از کمیته ناظر بر نشریات مجتمع مجوز دریافت می نمایند، توسط کارشناسان و استادان، مورد ارزیابی و تعیین سطح کیفی از حیث محتوا و فرم قرار گرفته و بر مبنای رتبه ای که احراز می نمایند از خدمات مربوطه شامل یارانه چاپ و تکثیر برخوردار می گردند.
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/06/27
تعداد بازدید:
27748
Powered by DorsaPortal