۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
Saturday, June 15, 2024
سال جهش تولید با مشارکت مردم
جستجو
رشته مهندسی تولیدات گیاهی
 
اعضای هیأت علمی به شرح زیر است :  
 
 
 
 
در نظام آموزش­های کاربردی، مطالعه و بررسی در زمینه کاشت و پرورش انواع گیاهان باغی، انتخاب ارقام مناسب این گیاهان و برداشت صحیح محصولات آنها در محدوده­ای از موضوعات قرار می­گیرد که تحت عنوان رشته مهندسی تولیدات گیاهی-باغبانی نامیده می­شود. هدف از ایجاد دوره کارشناسی در رشته مهندسی تولیدات گیاهی تربیت افرادی است که بتوانند بعنوان کارشناس عملی در زمینه های مختلف تولیدی، برنامه ریزی منطقه ای و مطالعاتی و همچنین بعنوان مجری امور تحقیقات کشاورزی و یا به عنوان مجری واحدهای تولیدی دولتی و خصوصی بخش کشاورزی فعالیت نمایند. فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند پس از پایان تحصیلات مسؤولیت‌های متفاوتی به عهده بگیرند از جمله: محاسبه، ساخت و اجرای گلخانه­های تولید گل و سبزی، شاسی­های گرم و سرد، خزانه­های تولید نشا و سایر ادوات نظارت و اجرا در کاشت باغهای پیشرفته و همچنین تولید ارقام جدید میوه، گل، سبزی و... فعالیت در زمینه­های تحقیقات کشاورزی در بخش باغبانی طراحی باغ و پارک و فضای سبز شهری و نظارت و اجرای طرحهای فضای سبز، چمن­کاری و گل­کاری تولید نهال و پرورش گل و ایجاد نهالستان انجام بسیاری از کارهای نقشه برداری برای احداث و طراحی باغها و فضای سبز 
 
 این رشته یکی از پرکاربردترین رشته های مهندسی بوده و دانش آموختگان پس از کسب رمهارت های تئوری و عملی، امکان فعالیت به عنوان کارشناس و پژوهشگر در موسسات خصوصی و دولتی، تاسیس و فعالیت در گلخانه های تولیدی و اخذ وام جهت تاسیس و راه اندازی طرح های تولیدی، کارشناس و طراحی فضای سبز، مدرس در هنرستان های کشاورزی و پژوهشگر در مراکز تحقیقاتی فعالیت نمایند.
 
   
 
تولید قارچ دکمه ای به همت انجمن علمی تولیدات گیاهی دانشگاه تربت حیدریه  انجمن علمی تولیدات گیاهی برای چندمین سال متوالی اقدام به راه اندازی سالن قارچ دانشگاه نمود  این دوره با بهره برداری از ظرفیت حداکثری سالن قارچ دانشگاه در سه طبقه با امکانات و تجهیزات بروز و کامل،  انجام گردید.  به گزارش علی میرزایی،  سرپرست سالن قارچ دانشگاه؛  برداشت فلش اول این تولیدی از 10بهمن ماه شروع شده و امید است تا ابتدای اسفند ماه برداشت در فلش های بعدی داشته باشیم. تمامی قارچ ها بسته بندی شده و با برند مخصوص دانشگاه به بازار عرضه گردید. 
 
بازدید دانشجویان گروه مهندسی تولیدات گیاهی از پژوهشکده زعفران و آزمایشگاههای اکرودیته و آب و خاک 
 
افتتاحیه بازارچه دانشجویی با همکاری گروه مهندسی تولیدات گیاهی 
 
 تور طبیعت گردی علمی و آشنایی با گیاهان دارویی
 
 
برگزاری دوره‌ها و کارگاههای آموزشی با ارائه گواهی‌های معتبر 
 
 
برگزاری کارگاه های آموزشی 
 وبینار: "آشنایی با مقاله‌نویسی"و وبینار: "استفاده از نرم‌افزار spss برای تجزیه طرح‌های کشاورزی" 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1402/04/18
تعداد بازدید:
669
Powered by DorsaPortal